Sot rrëfehet drejtori i AKI-së

Drejtori i sapozgjedhur i AKI-së, Agron Selimaj dhe inspektori i përgjithshëm...

POSTUAR 08:18 / 03.03.2015

Humanistja që ndihmoj në Kosovë, bëhet deputete nacionale

Christine Häsler, prej Grindelwald në kanton të Bernës është pasardhëse e...

POSTUAR 23:39 / 02.03.2015

Lunaçek&Xhihiq: BE të liberalizojë sa më shpejt vizat

Mes tjerash ata kërkojnë nga BE-ja, që në mënyrë urgjente të heq regjimin...

POSTUAR 22:35 / 02.03.2015

Familjarët e të zhdukurve: S’ka nderim për Kandiqin

Këshilli Kordinues i Asociacionit të Familjarëve të Zhdukur të Kosovës njofton se në mbledhjen e mbajtur shqyrtoi edhe propozimin e kryetares s...

POSTUAR 16:01 / 02.03.2015

Begaj priti konsullin turk për çështje fetare

Begaj, e njoftoi konsullin turk, me Malishevën, me situatën e përgjithshme n...

POSTUAR 13:16 / 02.03.2015

Shpresë për të jetuar edhe në fshatrat e braktisur

Fshatrat e braktisur në rajonin e Prizrenit, mund të ringjallen. Fillimi i nd...

POSTUAR 11:28 / 02.03.2015

​Ia shesin veturën pa e ditur

Një personi nga Gjakova dy të dyshuar tjerë ia kanë marrë veturën kinse p...

POSTUAR 17:42 / 01.03.2015

Jeni alergjikë ndaj qumështit? Kujdes nga çokollata e zezë!

Një studim i kohëve të fundit nga Administrata e Ushqimit dhe e Barnave (FDA) ka gjetur se 59% e produkteve të çokollatës së errët në Shtetet e Bashkuara pë...

POSTUAR 15:09 / 02.03.2015

Ribashkohen “binjakët” Schwarzenegger dhe DeVito

Arnold Schwarzenegger dhe Danny DeVito janë ribashkuar në skenë duke rikthyer në vëmendjen e të gjithëve filmin e famshëm “Twins” (Binjakët), ku dy aktorët ...

POSTUAR 14:01 / 02.03.2015