Limaj: Shumë shpejt, zgjedhje parakohshme

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka bindjen se shumë shpejt vendi do ...

POSTUAR 23:04 / 17.04.2015

Ymeri fton qytetarët për protestë

Kreu i Vetëvendsojes, Visar Ymeri, ka shprehur bindjen se institucionet e ...

POSTUAR 22:18 / 17.04.2015

Mustafa i gëzohet vendimit të Kushtetueses për Kryeprokurori

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa thotë se konstatimi i sotëm i Gjykatës ...

POSTUAR 21:40 / 17.04.2015

Limaj: Dënojmë gjuhën kërcënuse nga koalicioni qeveritar

Kreu i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, ka vazhduar të takohet me strukturat udhëheqëse të NISMA-s nëpër deg...

POSTUAR 19:53 / 17.04.2015

​Rahoveci bëhet me trafostacion të ri

KEDS njoftojnë se kanë vendosur një trafostacion të ri së bashku me rrjetin...

POSTUAR 19:17 / 17.04.2015

USAID marrëveshje me Hazirin për përmirësimin e shërbimeve

Aktin e nënshkrimit e ka bërë kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ...

POSTUAR 19:15 / 17.04.2015

Në Prishtinë fillojnë “Ditët e Krenarisë”

Aktivitetet që do të shënojnë këtë organizim do të fillojnë nga sot ku n...

POSTUAR 17:43 / 17.04.2015

7 arsyet pse ndiheni të lodhur

Gjysma e njerëzve që ankohen nga letargjia nuk kanë asnjë problem mjekësor. Lodhja mund të shkaktohet nga stili i jetesës, ndaj disa përshtatje të vogla mund t...

POSTUAR 15:31 / 17.04.2015

Historia prekëse e Luis Suarez

Luis Suarez nuk dorëzohet asnjëherë dhe kjo duket qartë në fushën e lojës, por një e tillë e ka karakterizuar sulmuesin uruguaian që kur ishte adoleshent...

POSTUAR 16:00 / 17.04.2015