Kundërpërgjigjet rektori Ramadan Zejnullahu

Universiteti i Prishtinës "Hasan Prishtina" ka njoftuar se e ka analizuar ...

POSTUAR 13:01 / 27.11.2014

Thaçi i del në mbrojtje rektorit Zejnullahu

Kryeministri në detyrë Hashim Thaçi, shkruan se studimet në UP duhen vijuar...

POSTUAR 12:32 / 27.11.2014

28 Nëntori, përmbledhë përpjekjet për liri dhe pavarësi

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovës, Qemajl Mingjozi tha për Radio Kosovën...

POSTUAR 11:00 / 27.11.2014

Diasporatv
Zog

Malisheva nuk e do Gjakovën?

Anëtar të KK të Malishevës, kërkuan, që të pezullohet çdo bashkëpunim me institucionet në regjionin e Gjakovës...

POSTUAR 08:55 / 27.11.2014

Sot hapet Panairi 'Blej shqip"

Sot, hapet panairi i prodhimeve shqiptare në Prishtinë, nën organizimin e ...

POSTUAR 08:33 / 27.11.2014

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot mbi vendin tonë do të ...

POSTUAR 08:21 / 27.11.2014

Grup i përbashkët punues për rregulloren e transportit

Sot u mbajt diskutimi i dytë me taksistët e Prishtinës lidhur me ...

POSTUAR 21:27 / 26.11.2014