Kuçi: Dokumentet për Gjykatën Speciale i solli BE-ja

Dokumentet për themelimin e Gjykatës Speciale, janë hartuar nga BE dhe u janë dorëzuar presidentes, kryeministrit, zv/kryeministrit dhe ministrit të Drejtësisë të gatshme pa mundur të ndërhyjnë.

Mustafa: Kryesit e masakrave do të dalin para drejtësisë

Kryeministri Isa Mustafa, mori pjesë në përkujtimin e Masakrës së Mejës e ...

POSTUAR 16:33 / 27.04.2015

Shqipërisë i jepet parcela për ndërtimin e ambasadës

Kuvendi komunal i Prishtinës votoi unanimisht për dhënien e pronës së Komun...

POSTUAR 15:06 / 27.04.2015

BE premton fonde për identifikimin e viktimave

Shefi i Zyrë s së BE-së dhe Përfaqësuesi Special i BE-së, Samuel Zbogar u ...

POSTUAR 15:10 / 27.04.2015

Në Gjilan pritet të nis ndërtimi i kampusit universitar

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur sot në takim u.d. rektorin e Universitetit Publik Gjilanit “Kadri Zeka”, Naim Syla...

POSTUAR 15:50 / 27.04.2015

Kërkohet meremetimi dhe fasadimi i ndërtesave të vjetra

Forumi Politik i të Rinjve u ka kërkuar institucioneve të pushtetit lokal t...

POSTUAR 14:12 / 27.04.2015

Ndriçohen edhe disa rrugë në Prishtinë

Në disa pjesë të kryeqytetit janë duke u vendosur trupat ndriçues, ndërsa ...

POSTUAR 22:29 / 26.04.2015

​Limaj në Podujevë, flet për ikjet

Kryetari i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, dhe anëtarë tjerë të kryesis...

POSTUAR 18:08 / 26.04.2015

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B1, B5 dhe E. Vitamina E është shumë e rëndësishme sepse vepron si një antioksidant në trupin tonë ...

POSTUAR 14:46 / 27.04.2015

Pitt rrëzohet shkallëve, shenjë në fytyrë

Brad Pitt ka shëmtuar fytyrën e tij përkohësisht pas një incidenti të ndodhur për shkak të shpejtësisë, errësirës, shapkave dhe shkallëve...

POSTUAR 15:50 / 27.04.2015