Dëshmitarja: Vrasjen e urdhëroi Delibashiqi

Me dëshminë e Samile Ajetit 59 vjeçe, ekonomiste, e cila jeton në Prishtin...

POSTUAR 08:44 / 28.04.2015

Limaj: Kosova është para kolapsit

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se Kosova është në ...

POSTUAR 07:31 / 28.04.2015

Ahmeti: Nuk ka vullnet te shqiptarët për redifinim kufijsh

Shqiptarët në Maqedoni nuk kanë nevojë për destabilizim të vendit dhe nuk ...

POSTUAR 21:43 / 27.04.2015

Në Gjilan pritet të nis ndërtimi i kampusit universitar

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur sot në takim u.d. rektorin e Universitetit Publik Gjilanit “Kadri Zeka”, Naim Syla...

POSTUAR 15:50 / 27.04.2015

Kërkohet meremetimi dhe fasadimi i ndërtesave të vjetra

Forumi Politik i të Rinjve u ka kërkuar institucioneve të pushtetit lokal t...

POSTUAR 14:12 / 27.04.2015

Ndriçohen edhe disa rrugë në Prishtinë

Në disa pjesë të kryeqytetit janë duke u vendosur trupat ndriçues, ndërsa ...

POSTUAR 22:29 / 26.04.2015

​Limaj në Podujevë, flet për ikjet

Kryetari i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, dhe anëtarë tjerë të kryesis...

POSTUAR 18:08 / 26.04.2015

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B1, B5 dhe E. Vitamina E është shumë e rëndësishme sepse vepron si një antioksidant në trupin tonë ...

POSTUAR 14:46 / 27.04.2015

Pitt rrëzohet shkallëve, shenjë në fytyrë

Brad Pitt ka shëmtuar fytyrën e tij përkohësisht pas një incidenti të ndodhur për shkak të shpejtësisë, errësirës, shapkave dhe shkallëve...

POSTUAR 15:50 / 27.04.2015