Në Gjilan pritet të nis ndërtimi i kampusit universitar

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur sot në takim u.d. rektorin e Universitetit Publik Gjilanit “Kadri Zeka”, Naim Syla...

POSTUAR 15:50 / 27.04.2015

Kërkohet meremetimi dhe fasadimi i ndërtesave të vjetra

Forumi Politik i të Rinjve u ka kërkuar institucioneve të pushtetit lokal t...

POSTUAR 14:12 / 27.04.2015

Ndriçohen edhe disa rrugë në Prishtinë

Në disa pjesë të kryeqytetit janë duke u vendosur trupat ndriçues, ndërsa ...

POSTUAR 22:29 / 26.04.2015

​Limaj në Podujevë, flet për ikjet

Kryetari i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, dhe anëtarë tjerë të kryesis...

POSTUAR 18:08 / 26.04.2015

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B1, B5 dhe E. Vitamina E është shumë e rëndësishme sepse vepron si një antioksidant në trupin tonë ...

POSTUAR 14:46 / 27.04.2015

Pitt rrëzohet shkallëve, shenjë në fytyrë

Brad Pitt ka shëmtuar fytyrën e tij përkohësisht pas një incidenti të ndodhur për shkak të shpejtësisë, errësirës, shapkave dhe shkallëve...

POSTUAR 15:50 / 27.04.2015