Haradinaj: Mashtruan kur premtuan rritje të pagave!

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, thotë se partia që udhëheq ai me ngulm k...

POSTUAR 14:37 / 18.12.2014

Gjermania, Serbisë: Së pari kapitulli për Kosovën

Ambasadori gjerman, Heinz Georg Wilhelm, shpreson se Serbia sa më shpejtë do t...

POSTUAR 14:21 / 18.12.2014

Kuvendi votoi për themelimin e Komisioneve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 81 vota për, 28 kundër, 1 abstenim ...

POSTUAR 14:20 / 18.12.2014

Begaj: Mbi 31 kilometra rrugë të ndërtuara gjatë këtij viti

Kryetari i Komunës së Malishevës, z.Ragip Begaj, sot ka mbajtur takimin e dytë publik, ku ka prezantuar punën e qeverisë komunale, për vitin ...

POSTUAR 12:57 / 18.12.2014

PDK: Komuna i ka fajet për qentë endacak

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Fushë-Kosovë është e ...

POSTUAR 12:54 / 18.12.2014

Podujevë: Mbëltohen drunj dekorativë dhe asfaltohen rrugë

Në disa rrugë dhe parqe të qytetit në Podujevës këto ditë janë mbëltuar...

POSTUAR 11:37 / 18.12.2014

Asfaltohen rrugë në fshatin Revuç

Në kuadër të investimeve për kompletimin e infrastrukturës rrugore në ...

POSTUAR 09:38 / 18.12.2014

Personat që ndihen të rinj kanë jetë më të gjatë

Bazuar në të dhënat e një studimi, mësohet se jeta e atyre që ndihen më të rinj mund të jetë më e gjatë, raporton Anadolu Agency (AA...

POSTUAR 14:12 / 18.12.2014

Blero: Dhurata ka probleme mendore

Këngëtari i suksesshëm, Blero, në një intervistë të shkurtër për Telegrafin ka komentuar rreth zhvillimeve të fundit dhe raportimeve në media se ai i ka mbetur...

POSTUAR 14:31 / 18.12.2014