Haradinaj: Kosova është në udhëkryq

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se me vendimet dhe me ...

POSTUAR 14:48 / 01.12.2015

Zhbogari kërkon më shumë transparencë në dialogun me Serbinë

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, ka thënë ...

POSTUAR 13:19 / 01.12.2015

Mustafa: S’kemi nevojë për mësim nga Shqipëria

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar që Shqipëria të mos kalojë ...

POSTUAR 14:26 / 01.12.2015

Obiliqi voton kundër “Zajednicës”

Këshilltari i Kuvendit Komunal i Lëvizjes Vetëvendosje në Obiliq sot në mbledhjen e Kuvendit Komunal, ka propozuar një deklaratë e cila kundë...

POSTUAR 17:59 / 30.11.2015

KEDS-i vazhdon investimet në rrjet

Lagjja Beljan e Dushkajës së Kaçanikut bëhet me rrjet të ri të energjisë ...

POSTUAR 09:05 / 30.11.2015

Deponitë ndotin mjedisin më shumë se KEK-u dhe Feronikeli

Edhe pse në Kosovë është krijuar bindja se ndotësit më të mëdhenj dhe m...

POSTUAR 14:30 / 29.11.2015

Anulohet koncerti në sheshin "Skenderbe"

Komuna e Prishtinës njofton se anulohet koncerti, i cili qe paraparë të ...

POSTUAR 17:36 / 28.11.2015