Kërkohet meremetimi dhe fasadimi i ndërtesave të vjetra

Forumi Politik i të Rinjve u ka kërkuar institucioneve të pushtetit lokal të Ferizajt që në kuadër të buxhetit të gjejnë mjete për ...

POSTUAR 14:12 / 27.04.2015

Ndriçohen edhe disa rrugë në Prishtinë

Në disa pjesë të kryeqytetit janë duke u vendosur trupat ndriçues, ndërsa ...

POSTUAR 22:29 / 26.04.2015

​Limaj në Podujevë, flet për ikjet

Kryetari i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, dhe anëtarë tjerë të kryesis...

POSTUAR 18:08 / 26.04.2015

Ferizaj nis aksionin njëmujor për pastrimin e ambientit

Me moton "Të jetojmë pastër" të dielën në Ferizaj ka filluar aksioni një...

POSTUAR 14:01 / 26.04.2015

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave

Farat e lulediellit janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B1, B5 dhe E. Vitamina E është shumë e rëndësishme sepse vepron si një antioksidant në trupin tonë ...

POSTUAR 14:46 / 27.04.2015

Fifty Shades of Grey, seria e radhës në 2017

Stafi i xhirimeve të filmit “Fifty Shades of Grey” ka publikuar datat e dy serive të ardhshme, që do të përmbyllin në këtë mënyrë triologjinë e autores E. ...

POSTUAR 15:32 / 27.04.2015