Mustafa: Presidenti zgjedhet në shkurt

Presidenti i vendit do të zgjedhet në muajin shkurt, mirëpo ende nuk është caktuar data konkrete, tha kryeministri Mustafa pas një takimi që pati me përfaqësues të Këshillit Qendror të Veprimit Rinor.

Ndërprerje e energjisë elektrike në Prishtinë

Fshatrat dhe lagjet e Prishtinës sot do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të realizimit të punimeve të planifikuara...

POSTUAR 09:31 / 13.02.2016

​Digjet një shtëpi në Skënderaj, arrestohet një person

Policia e Kosovës në rajonin e Skënderajt ka marrë informatën se sot rreth ...

POSTUAR 20:34 / 12.02.2016

Komuna largon taksistët ilegal

Pas protestës të para dy ditëve të punëtorëve të Trafikut Urban, Komuna e...

POSTUAR 16:56 / 12.02.2016

Inspektohen punimet në fabrikën e ujit në Shkabaj

Përfaqësues të Bankës Gjermane për Zhvillim KFW vizituan për tre ditë ...

POSTUAR 11:30 / 12.02.2016

Opel Ampera-e vjen vitin e ardhshëm

Kompania e njohur automobilistike Opel ka njoftuar se do ta prezantojë një automobil të ri elektrik vitin e ardhshëm, të bazuar në Chevrolet Boltin...

POSTUAR 13:10 / 13.02.2016