Kërkohet rol më aktiv i Jahjages për Gjykatën Speciale

Përderisa grupet parlamentare politike në vend ende nuk kanë arritur të ...

POSTUAR 21:35 / 07.07.2015

Marrëveshja me FMN, në përputhje me Programin e Qeverisë

Ministri i Financave Avdullah Hoti dhe përfaqësuesi rezident i Fondit Monetar ...

POSTUAR 19:56 / 07.07.2015

Shkarkimet përplasin Qeverinë me Zyrën e BE-së

Ministrja e Tregtisë Hykmete Bajrami ka pranuar akuza të rënda nga i pari i ...

POSTUAR 21:20 / 07.07.2015

Bie niveli i ujit në Batllavë e Badovc

Rritja e kërkesave për ujë ka bërë që uji në liqenet akumuluese Batllava dhe Badovc të bie...

POSTUAR 16:27 / 07.07.2015

Gjilani i gatshëm për bashkëpunim në fushën e arsimit

Kryetari i Komunës së Gjilanit ka pritur në një takim pune një delegacion ...

POSTUAR 15:32 / 07.07.2015

Pas 3 dite fillojnë reduktimet e ujit

Kompania e Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, ka njoftuar të gjithë ...

POSTUAR 11:22 / 07.07.2015

Bytyqi: Svarqës s'po i pret sëpata në një vend

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Ferizaj po konsideron se ...

POSTUAR 19:49 / 06.07.2015