Kerry uron shqiptarët për 28 Nëntorin

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka dërguar një mesazh për Shqipërin...

POSTUAR 08:40 / 27.11.2014

Ikje nga shteti pa perspektivë

Në pamundësi të gjetjes së një vendi të punës dhe në mungesë të ...

POSTUAR 08:19 / 27.11.2014

Zhvillime të reja rreth vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Autoritetet serbe pritet të publikojnë së shpejti akuzat ndaj ish oficerëve ...

POSTUAR 21:35 / 26.11.2014

Diasporatv
Zog

Malisheva nuk e do Gjakovën?

Anëtar të KK të Malishevës, kërkuan, që të pezullohet çdo bashkëpunim me institucionet në regjionin e Gjakovës...

POSTUAR 08:55 / 27.11.2014

Sot hapet Panairi 'Blej shqip"

Sot, hapet panairi i prodhimeve shqiptare në Prishtinë, nën organizimin e ...

POSTUAR 08:33 / 27.11.2014

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot mbi vendin tonë do të ...

POSTUAR 08:21 / 27.11.2014

Grup i përbashkët punues për rregulloren e transportit

Sot u mbajt diskutimi i dytë me taksistët e Prishtinës lidhur me ...

POSTUAR 21:27 / 26.11.2014

10 gjëra që nëna nuk ua ka thënë kurrë

Ka shumë gjëra që nënat nuk ua kanë thënë fëmijëve, sidomos mendimet dhe ndjesitë që kanë që në momentin kur marrin vesh që janë shtatzën...

POSTUAR 14:44 / 26.11.2014

Rita Ora mbush sot 24 vjeç (foto)

Lindur në vitin 1990 më 26 Nëntor në Prishtinë, Kosovë, Rita së bashku me familjen e saj u vendosën në Londër kur artistja ishte vetëm një vje...

POSTUAR 13:58 / 26.11.2014