​“Vrapo me FKS-në, Gjakovë 2015” mbledh mbi 4 mijë euro

Forca e SK i ka dorëzuar kryetares së Gjakovës Mimoza Kusari-Lila, shumën prej 4 mijë e 177 euro, të grumbulluar nga aktiviteti sportiv në ...

POSTUAR 16:49 / 24.11.2015

​Rritet numri i shtëpive që po ndërtohen me fonde humanitare

Nysret Lohaj nga fshati Mirash i Ferizajt, i është gëzuar të martën ...

POSTUAR 15:39 / 24.11.2015

Perurohet ura qe lidhë disa fshatra te Istogut

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, kryetari i Komunës së Istogut, Haki...

POSTUAR 15:26 / 24.11.2015

​Ndihmojeni Albulenën!

Albulena Berisha është diagnostikuar me Leukemi Akute. Ajo ka nevojë për ...

POSTUAR 11:58 / 24.11.2015

Mënyra për të luftuar ftohjen

Të rriturit ftohen mesatarisht 2 deri në 4 herë në vit.Ndërsa ditët e ftohta po afrohen dhe temperaturat po ulen,ja disa truke nga specialistët e shëndetit të ...

POSTUAR 09:23 / 25.11.2015

BMW Alpina me 600 KF (Foto)

Modeli Alpina B5 është prezantuar këtë vit, në panairin e veturave në Gjenevë, në seri të re “Edition 50”, duke festuar kështu përvjetorin e 50-të të ...

POSTUAR 12:25 / 24.11.2015