Beogradi: Po e shkruajmë statutin e ASK me ekspert të huaj

Ekipi i ngushtë që do të punojë në tekst do të ketë më shumë se 10 ...

POSTUAR 18:05 / 03.09.2015

IKD alarmon për drejtësi selektive

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) reagon fuqishëm për zbatimin e drejt...

POSTUAR 17:27 / 03.09.2015

I jepet lamtumira e fundit akademik Pajazit Nushit

Pas ndarjes me akademikët Esat Stavileci e Mark Krasniqi, Kosova e ka humbur ...

POSTUAR 17:20 / 03.09.2015

Thaçi ngushëllon familjen Nushi

Zëvendëskryeministri dhe shef i diplomacisë së Kosovës, Hashim Thaçi e ka ngushëlluar familjen Nushi, me rastin e vdekjes së akademik Pajazit ...

POSTUAR 00:57 / 03.09.2015

​MKRS me aktivitete në Lipjan nis “Ditët e Rinisë 2015”

“Ditët e Rinisë” këtë vit nisin me dinamikë më të shtuar përmes ...

POSTUAR 23:39 / 02.09.2015

Mimoza Kusari-Lila ngushëllon familjen Nushi

Kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari-Lila ngushëllon familjen Nushi, me rastin e...

POSTUAR 22:40 / 02.09.2015

Një klasë në “Ismail Qemajli” bojkoton mësimin

Derisa sot në të gjitha shkollat e Kosovës është mbajt mësimi i rregullt, ...

POSTUAR 19:34 / 02.09.2015

Helmi i grerzës vdes qelizat e kancerit

Shkencëtarët në Brazil besojnë se helmi i një grerëze braziliane vdes qelizat e kancerit dhe mund të jetë arma për kurimin e tij...

POSTUAR 10:12 / 03.09.2015

Anglia teston rrugët që do të karikojnë makinat

Një “eksperiment” në Angli shpreson të rrisë ndjeshëm gamën e makinave elektrike, duke prezantuar rrugët që mund të karikojnë automjetet ndërkohë që ato ...

POSTUAR 11:43 / 03.09.2015