Ende s’ka përgjigje për cilësinë e grurit

Komisioni parlamentar për Bujqësi, Pylltari, Mjedis dhe Planifikim Hapësinor ...

POSTUAR 14:14 / 01.04.2015

Shfuqizohet aktvendimi për "Çakallët"

Njësia për krime lufte e Gjykatës së Apelit në Beograd ka revokuar vendimin...

POSTUAR 11:26 / 01.04.2015

Politikanët dhe zyrtarët e lartë nuk preferojnë QKUK-në

Jo vetëm qytetarë të vendit por edhe politikanë dhe zyrtarë të lartë ...

POSTUAR 09:06 / 01.04.2015

Ministri Zharku premton investime për Ferizajn

Kreu komunal i Ferizajt, Muharrem Sfarqa tha se me ministrin Zharku ka biseduar për projektet që janë në realizim e sipër dhe ato që do të ...

POSTUAR 17:09 / 01.04.2015

VV: Shkelen kriteret e konkursit për punësim të përkohshëm

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj parregullsive që po bëhen në Komunë e...

POSTUAR 10:54 / 01.04.2015

16 vjet nga masakra e Pastaselit

Në vend të pranverës, sa herë vjen muaji mars, për shqiptarët e Kosovës m...

POSTUAR 23:16 / 31.03.2015

Vazhdon rrënimi i objekteve të vjetra

Në qytetin e Prishtinës janë pikërisht trotuaret ato pjesë të hapësirës ...

POSTUAR 18:01 / 30.03.2015

20 vjet nga vrasja e këngëtares Selena

Familjarë, miq dhe fansa kanë përkujtuar 20 – vjetorin e ndarjes nga jeta të këngëtares amerikano – latine Selena Quintanilla – Perez, e njohur me emrin e ...

POSTUAR 16:16 / 01.04.2015