Opozita përsëri në shesh

Nëse kryeministri Isa Mustafa nuk e shkarkon sot ministrin Aleksandër ...

POSTUAR 09:10 / 26.01.2015

Borë të martën dhe të mërkurën

Sot, dita e hënë, do të shoqërohet me mot kryesisht të vranët dhe ...

POSTUAR 08:17 / 26.01.2015

Tahiri në Bruksel

Ministrja për Dialogun e Qeverisë e Kosovës, Edita Tahiri udhëtoi për ...

POSTUAR 08:47 / 26.01.2015

Vdes Ajri Begu, ish-guvernatori i BQK-së

Është ndarë nga jeta Ajri Begu, ish-guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës dhe themelues i saj pas Luftës...

POSTUAR 09:14 / 26.01.2015

Deponia e mbeturinave shqetësim për qytetaret deçanas

Banorët e Deçanit dhe disa fshatrave përreth po kërkojnë që organet ...

POSTUAR 20:57 / 25.01.2015

Përkujtohet asamblistja Gjylgjyzare Xharavina

Në akademi përkujtimore të organizuar me këtë rast kryetarja e komunës s...

POSTUAR 20:42 / 25.01.2015

Banorët e Orllanit, ndihen të rrezikuar nga ujërat e zeza

Banorët Orllanit të Podujevës thonë se ndihen të rrezikuar nga përhapja e ...

POSTUAR 20:31 / 25.01.2015

Leximi i literaturës klasike stimulon trurin

Ekipi i shkencëtarëve britanik ka dëshmuar që leximi i Shekspirit dhe klasikëve tjerë mund të stimulojë trurin dhe të ketë ndikim pozitiv në aktivitetin e tij...

POSTUAR 19:48 / 25.01.2015

​Alicia Keys mbush 34 vjet, nënë e dy fëmijëve

Ajo konsiderohet si një femër e kompletuar. Përveçse një divë e skenës muzikore ajo gjithashtu nuk harron të jetë një nënë shembullore dhe e përkushtuar fë...

POSTUAR 21:40 / 25.01.2015