Javë e ngrohtë, por edhe me shi

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit të ngrohta. Në këto ...

POSTUAR 08:16 / 27.04.2015

Shënohet 27 Prilli, Dita e të Pagjeturve

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot një seancë plenare kushtuar 27 Prillit, ...

POSTUAR 08:02 / 27.04.2015

Krasniqi: Nuk po respektojmë mendimin ndryshe

​Ish kryetari i Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, thotë se shqiptarë...

POSTUAR 22:25 / 26.04.2015

Ndriçohen edhe disa rrugë në Prishtinë

Në disa pjesë të kryeqytetit janë duke u vendosur trupat ndriçues, ndërsa së shpejti do të fillojnë punët edhe në lagjet e tjera të ...

POSTUAR 22:29 / 26.04.2015

​Limaj në Podujevë, flet për ikjet

Kryetari i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, dhe anëtarë tjerë të kryesis...

POSTUAR 18:08 / 26.04.2015

Ferizaj nis aksionin njëmujor për pastrimin e ambientit

Me moton "Të jetojmë pastër" të dielën në Ferizaj ka filluar aksioni një...

POSTUAR 14:01 / 26.04.2015

NISMA për Kosovën në Fushë Kosovë shënon njëvjetorin e theme

Kryetari i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj së bashku me anëtarë tjerë t...

POSTUAR 18:16 / 25.04.2015

Bieber i shpëton procesit gjyqësor

Një padi kundër yllit të muzikës pop, Justin Bieber është tërhequr pasi avokatët e këngëtarit dhe një fotografi nga Miami janë marrë vesh duke e eliminuar ...

POSTUAR 16:43 / 25.04.2015