Zbulohet statuja e Adem Jasharit në aeroportin e Prishtinës

Është zbuluar statuja e heroit Adem Jashari, në aeroportin Ndërkombëtar t...

POSTUAR 16:00 / 28.11.2014

Hoxhaj në Senegal, lobon për njohje të reja të Kosovës

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, po merr pjesë në Samitin e 15-t...

POSTUAR 17:37 / 28.11.2014

Turqit përmes Kosovës ia mësyjnë Evropës

Turqit ia mësyjnë Kosovës si rrugë tranzit për të ikur në Evropë duke ...

POSTUAR 13:43 / 28.11.2014

Diasporatv
Zog

OVL e UÇK-së thërret demonstrata kundër Rektorit Zejnullahu

Ditëve në vazhdim, u vendos që të mbahen takime mobilizuese me struktura drejtuese dhe anëtarësinë e gjerë, ku do të përcaktohen detajet e ...

POSTUAR 18:47 / 28.11.2014

Blej Shqip për fuqizimin ekonomik të vendit

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe ministri i Zhvillimit Ekonomik i Shqip...

POSTUAR 12:16 / 28.11.2014

50 mijë vizitorë në shtëpinë e Lidhjes së Prizrenit

Ky vit ka shënuar numër rekord të vizitorëve që nga paslufta, pasi numri i ...

POSTUAR 08:38 / 28.11.2014

Në Gjykatën Themelore të Gjilanit ngritet një aktakuzë

Ai iku nga vendi e krimit. Ai u arrestua në Kosovë në janar të këtij viti ...

POSTUAR 15:58 / 27.11.2014

Modë, e kuqja tendeca e dimrit

Dimri është padyshim stina e dëborës dhe përveç ngrohtësisë, shpesh ka nevojë edhe për pak ngjyrë. Këtë mund ta bëni fare lehtë duke përdorur një fustan ...

POSTUAR 11:08 / 28.11.2014

Zhigoloja më i shtrenjtë në botë

Hikaru Aizawa është një i ri japonez, tërheqës sipas mendimit të femrave lokale, sidomos atyre të moshës së vjetër, të cilat e kanë provuar...

POSTUAR 07:56 / 29.11.2014