Exit-poll: Fitore e pastër e SYRIZA në Greqi

Janë mbyllur para pak minutash qendrat e votimit në të gjithë Greqinë për ...

POSTUAR 19:13 / 25.01.2015

Shqiptarja që mbron islamin radikal në Zvicër

Fitore Sinanaj është shqiptare, e përcaktuar për të jetuar si besimtare ...

POSTUAR 19:10 / 25.01.2015

Ymeri: Isa Mustafa Lëvizjen Vetëvendosje po e sheh si armike

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka reaguar ndaj deklaratave të ...

POSTUAR 14:41 / 25.01.2015

Banorët e Orllanit, ndihen të rrezikuar nga ujërat e zeza

Banorët Orllanit të Podujevës thonë se ndihen të rrezikuar nga përhapja e ndonjë epidemie për faktin se në Liqenin e Batllavës vazhdojnë t...

POSTUAR 20:31 / 25.01.2015

Në Ferizaj regjistrohen 10 mijë objekte pa leje

Në komunën e Ferizajt po vazhdon procesi i regjistrimit i të gjitha objekteve...

POSTUAR 12:19 / 25.01.2015

Papandreu:Çamëria i përket historisë

“Greqia ra ne një krize ekonomike, por unë besoj qe arsyeja për këtë ...

POSTUAR 21:17 / 24.01.2015

Komuna vë gurthemelin e Bibliotekës pa marrë lejen e MKRS-së

Në fillim të muajit dhjetor kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja me...

POSTUAR 09:16 / 24.01.2015

Leximi i literaturës klasike stimulon trurin

Ekipi i shkencëtarëve britanik ka dëshmuar që leximi i Shekspirit dhe klasikëve tjerë mund të stimulojë trurin dhe të ketë ndikim pozitiv në aktivitetin e tij...

POSTUAR 19:48 / 25.01.2015

​Alicia Keys mbush 34 vjet, nënë e dy fëmijëve

Ajo konsiderohet si një femër e kompletuar. Përveçse një divë e skenës muzikore ajo gjithashtu nuk harron të jetë një nënë shembullore dhe e përkushtuar fë...

POSTUAR 21:40 / 25.01.2015