Ymeri: Isa Mustafa Lëvizjen Vetëvendosje po e sheh si armike

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka reaguar ndaj deklaratave të ...

POSTUAR 14:41 / 25.01.2015

Pacolli: Durimit po i vije fundi

Presidenti i Aleancës për Kosovë të Re, Behgjet Pacolli beson se durimit t...

POSTUAR 20:52 / 24.01.2015

Shabani dënon dhunën e ushtruar ndaj gazetarëve të RTK-së

Zekrija Shabani, kryetar i Asociacioni I Gazetareve të Kosovës ka dënuar ...

POSTUAR 19:19 / 24.01.2015

Në Ferizaj regjistrohen 10 mijë objekte pa leje

Në komunën e Ferizajt po vazhdon procesi i regjistrimit i të gjitha objekteve pa leje ndërtimi, bazuar në Ligjin për legalizimin e objekteve pa ...

POSTUAR 12:19 / 25.01.2015

Papandreu:Çamëria i përket historisë

“Greqia ra ne një krize ekonomike, por unë besoj qe arsyeja për këtë ...

POSTUAR 21:17 / 24.01.2015

Komuna vë gurthemelin e Bibliotekës pa marrë lejen e MKRS-së

Në fillim të muajit dhjetor kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja me...

POSTUAR 09:16 / 24.01.2015

​Naser Rrustemaj kryetar i Odës së Infermierëve dhe Mamive

Kuvendi i Odës së Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve të tjerë shë...

POSTUAR 19:40 / 23.01.2015

Ngrënia e qepës së kuqe vret qelizat e kancerit

Disa e pëlqejnë e disa se pëlqejnë shkaku i shijes pikante, apo si pasojë e erës në gojë që e lë pas. Mirëpo, sugjerohet ta konsumoni për shumë arsye shë...

POSTUAR 14:29 / 24.01.2015