Prapë kolona në kufirin me Serbinë

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media thotë se në pikë – ...

POSTUAR 10:49 / 02.08.2015

Mbi 12 mijë emigrantë kosovarë të kthyer që nga janari

Mbi 12 mijë kosovarë janë kthyer në Kosovë që nga janari i këtij viti ...

POSTUAR 09:19 / 02.08.2015

Zgjedhje, nëse dështon Specialja

Një dështim i sërishëm i Kuvendit për ta miratuar themelimin e Gjykatës ...

POSTUAR 09:10 / 02.08.2015

Diell, deri në 35 gradë celsius, pasdite mund të ketë shi

Në Kosovë sot do të jetë mot kryesish me diell, me temperaturë deri në 35 gardë celsius, parashohin meteorologët...

POSTUAR 09:25 / 02.08.2015

Familja Klinaku i fal gjakun e djalit familjes Uka

Pas plotë 18 vite të vrasjes së djalit të tyre, sot familja Klinaku nga ...

POSTUAR 18:13 / 01.08.2015

Masa për parandalimin dhe luftimin e etheve hemorragjike

Kryesuar nga Ministri i Shëndetësisë Imet Rrahmani, u mbajt takimi i Kë...

POSTUAR 15:19 / 01.08.2015

Vdes lojtari i Kosovës së Vushtrrisë

Ilir Menxhiqi, lojtari i Kosovës së Vushtrrisë, ka ndërruar jetë sot në m...

POSTUAR 14:58 / 01.08.2015