10.06.2019

RTK

Kosovo je postiglo istorijsku pobedu, savladavši Bugarsku rezultatom 2-3.

Bugarska i Kosovo su u Sofiji igrali kvalifikacije za EURO 2020.

Kako prenosi RTK "Dardani" su imali izvanredan nastup, bolji od ekipe Bugarske, posebno u drugom poluvremenu, kada su dominirali nad reprezentacijom Bugarske.

Prvi gol za Kosovo postigao je Miljot Rašica u trinaestom minutu. Ali, na kraju prvog poluvremena, ekipa Bugarske je iskoristila priliku i Popov je izjednačio rezultat sa 1-1. Bugarska ekipa je zatim dobro počela drugo poluvreme i u 55. minutu Dimitrov je promenio rezultat na 2-1 za Bugarsku. Međutim, Kosovo se nije predalo i ubrzo Vedat Murići je izjednačio rezultat sa 2-2.

Čak i nakon izjednačenja "Dardani" se nisu zaustavili u napadu svom snagom, i tako u devedesetom minutu Elbasan Rašani daje gol, koji Kosovu obezbeđuje 3 boda i prvu pobedu u kvalifikaciji za EURO 2020.