05.11.2019

22:48

05.11.2019

B92

Fudbaleri Barselona odigrali su bez golova protiv Slavije iz Praga u četvrtom kolu Lige šampiona.

Izabranici Ernestea Valverdea još jednom su razočarali i pitanje je koliko će se još dugo španski stručnjak zadržati na klupi katalonskog giganta.

Slavija je odigrala sjajnu utakmicu, svih devedeset minuta igrali su disciplinovano i Barselona nije uspevala da pronađe put do mreže.

Imali su dosta prilika Katalonci, bilo je tu i stopostotnih šansi, Mesi je u prvom poluvremenu pogodio stativu, ali Slavija je odolevala, pre svega zbog sjajnog golmana Kolara.

Barselona je krajem prvog poluvremena krenula sa ozbiljnim pritiscima, međutim odbrana Slavije bila je oprezna i sprečila je vođstvo domaćeg tima.

U drugom periodu igre ekipa trenera Valverdea nastavila je da napada. Ređale su se šansa, a mreža gostiju se konačno zatresla u 59. minutu. Ipak, Mesi je bio u minimalnom ofsajdu i rezultat na semaforu ostao je nepromenjen.

U narednih pola sata Barsa je stvorila još šansi, a najbolju je imao Mesi na deset minuta do kraja utakmice. Fati ga je odlično pronašao, ali Argentinac nije uspeo da proturi loptu pored Kolara.

Golman Slavije ponovo je "pobedio" Mesija i do kraja susreta šampion Španije nije uspeo da postigne gol. Slavija zasluženo uzima bod i tako ostaje u igri za plasman u nokaut fazu.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na gostovanju Zenit iz Sankt Peterburga 2:0, u četvrtom kolu Lige šampiona.

Nemački predstavnik odigrao je sjajnu utakmicu u Rusiji i potpuno zasluženo dolazi do velika tri boda. Lajpcig sada ima devet bodova, pet više od Zenita na dva kola do kraja grupne faze.

Golove za goste postigli su Deme u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena i Sabicer u 63. minutu.