17.11.2019

20:43

17.11.2019

Milan Milićević, RTK2

Fudbalska reprezentacija Kosova poražena je večeras u Prištini od Engleske sa 4:0 u utakmici poslednjeg kola A grupe kvalifikacija za Eropsko prvenstvo 2020. godine. Šansu da se nađu na Evropskom šampionatu fudbaleri Kosova imaće u baražu Lige nacije koji se igra u martu naredne godine.

U odličnom ambijentu na stadionu Fadilj Vokri, Englzi su došli do prednosti u 32. minutu kada je lođe postavljanje u odbrani domaće selekcije iskoristio Vinks. Tim rezultatom se i otišlo na odmor. U nastavku nije bilo previše uzbuđenja sve do 79. minuta kada je prednost Engleske udvostručio Hari Kejn. Četiri miuta kasnije asistenciju Sterlinga koristi Rašford za 3:0.

Poslednji gol na meču postigao je Maunt u prvom minutu sudijske nadoknade. Kosovo je kvalifikacije završilo na trećem mestu ove grupe, a pored Engleske plasman na Šampionat Evrope koji se igra naredne godine obezbedila je i selekcija Češke koja je u gostima poražena od Bugarske sa 1:0.