Ky është modeli më i shtrenjtë i BMW`së (Foto)

Ky është modeli më i shtrenjtë i BMW`së (Foto)

Modeli M Performance 7 Series është modeli më i shtrenjtë i BMW-së.

Kjo veturë kushton afër 170 mijë euro në “shtëpi”, në Gjermani.

Modeli M760i xDrive ka super motor 6.6-litërsh me 610 kuajfuqi dhe përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë e arrin për vetëm 3.7 sekonda. 

Top shpejtësia e tij është 305 km/ orë.

BMW ka publikuar një mori fotografi të modelit të ri.