Dua Lipa, artistja më e mirë e re në “VO5 NME Awards”

Dua Lipa, artistja më e mirë e re në “VO5 NME Awards”

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses në mbrëmjen e së mërkurës, e cila është shpallur si artistja më e mirë re në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në “VO5 NME Awards”.

E nominuar edhe për çmimin “Best British Female Artist”, Dua Lipa ka arritur të shpallet si artistja më e mirë e re në NME. Vetë këngëtarja, përderisa ka pranuar çmimin është shprehur së ky çmim është shumë i rëndësishëm për të, duke falenderuar më pas edhe fansat, menaxherët, familjen dhe miqtë.