Publikohen nominimet për Brit Awards 2017 (Foto)

Publikohen nominimet për Brit Awards 2017 (Foto)

Sikurse herave të kaluara edhe këtë vit janë shpallur nominimet për çmimet Brit Awards 2017.

Duket se konkurenca do të jetë mjaftë e fortë dhe kompetitive në mes të artistëve, shkruan Mirror.

Se a do të jetë Adele ajo që do të triumfojë sërish, mbetet të shihet.

Në mes e artistëve të cilët synojnë të rrëmbejnë çmime janë Craig David (Best Male), Ellie Goulding (Best Female) dhe  Anne-Marie (Best Breakthrough)./