Puding me çokollatë

Puding me çokollatë

Përbërësit:

1 litër qumësht
1.5 gota sheqer
gjysmë gote miell
2 lugë të gjellës kakao
2 çokollata të zeza
1 lugë të gjellës vaj vegjetal
sipas dëshirës arra, lajthi, bajame, kikirika
copa biskota

Hapat:
Në një tenxhere e vendosim qumështin, sheqerin, miellin dhe kakaon.
Pasi fillon te vlon ia shtojmë çokollatën dhe vajin, i përziejmë deri sa të shkrihen.
I lejmë në pritje 2 minuta dhe i vendosim në ene(tas).
Përmbi i hedhim copa të biskotave, lajthi, arra ose kokos sipas dëshirës. /kuzhinashqiptare/