MJALTI NË SODË BUKE, RECETA E VËRTETË

MJALTI NË SODË BUKE, RECETA E VËRTETË

Në treg ekzistojnë mjaft produkte për të luftuar celulitin, mirëpo nëse duhet t’i besojmë dermatologëve, një recetë natyrale që nuk kushton shtrenjtë është më e efektshme.

Nuk jeni të vetmet – a e dini që madje 80 për qind e femrave i mundon celuliti, duke përfshirë edhe yjet e njohura?
Në treg ekzistojnë mjaft produkte për të luftuar celulitin, mirëpo nëse duhet t’i besojmë dermatologëve, një recetë natyrale që nuk kushton shtrenjtë është më e efektshme, transmeton Telegrafi.
Fjala është për tretjen e dy përbërësve që të gjithë i kemi në shtëpi – soda e bukës dhe mjalti.
Thjesht, përzieni një lugë sodë buke me një lugë mjaltë, shtoni pak ujë dhe qiteni në shporet që të vlojë.