Kapet drogë në hyrje të Podujevës, policia arreston pesë persona

Kapet drogë në hyrje të Podujevës, policia arreston pesë persona

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani ka konfirmuar arrestimin e disa personave në magjistralen Prishtinë-Podujevë.

“Mund të konfirmojmë se DHTN është duke zhvilluar një operacion policor në rrugën Prishtinë-Podujevë me ç'rast ka arrestuar 5 persona të dyshuar( 3 shtetas të Shqipërisë dhe 2 të Kosovës). Personat e dyshuar dyshohen për shkëmbim të një sasie të narkotikeve të llojit mariuhanë. Po ashtu janë konfiskuar edhe 3 vetura. Operacioni policor është duke vazhduar”, thuhet në përgjigjen e PK-së për RTK në .

Autor: Fazli Veliu