Vdes ish-futbollisti anglez

Vdes ish-futbollisti anglez

Ugo Ehiogu ka vdekur në moshën 44 vjeç pasi pësoi sulm kardiak në qendrën stërvitore të Tottenhamit.

Ish mbrojtësi i Anglisë dhe Aston Villas, Ugo Ehiogu ka vdekur në moshën 44 vjeç pasi pësoi sulm kardiak në qendrën stërvitore të Tottenhamit.

Ehiogu ishte trajner i ekipit U-23 të Tottenhamit, përcjell “lajmi.net”.

“Fjalët nuk mund ta përshkruajnë pikëllimin që e ndjejmë në klub”, ka thënë udhëheqësi i zhvillimit të trajnerëve në Tottenham, John McDermott.