Qofte në qepë

Qofte në qepë

Përbërësit

Qepë
mish i grirë
Speca te gjelber
Biber i zi
kripë
vaj vegjetal
domate
qepe te vogel
PËRMBI
2 luge te gjelles uthull molle
1 luge te gjelles Salce domate
vaj vegjetal
Biber i zi
trumzë
1 gote ujë

Hapat

1
Qepet i pastrojmë dhe i premë. Mishit ia hedhim erëzat, vajin vegjetal dhe kripen.

2
Mishit ia japim formën e rrumbullakët dhe e vendosim në mes të qepëve.

3
I rendisim në tepsi. Pasi ti bëjmë 2 rrethe, në midis i vendosim qepet e vogla, domatet dhe hudhrën.

4
Përmbi i hedhim uthulle te molles, vaj vegjetal, biber të zi, trumze, salce, kripe dhe ujë. E mbështjellim me folje të aluminit.

5
Përafërsisht rreth 1,5 të pjekjes e largojmë foljen dhe iu shtohet vaj vegjetal.

6
E vendosim prap në furre ( pa folje) rreth 15-20 minuta për pjekje.