Patate me zbukurime

Patate me zbukurime

Përbërësit

9-10 patate mesatare
2 luge te gjelles vaj vegjetal
gjysme koper
1 luge te gjelles biber i kuq
gjysme luge te gjelles Biber i zi
kripë
PËR TA ZBUKURUAR
miser
turshi
të kuq specë

Hapat

1
Patatet i premë në copa të vogla dhe i ziejmë me pak kripe, pastaj i kullojmë prej ujit.

2
Ia derdhim vajin vegjetal dhe i shtypim patatet, ia hedhim erëzat, koperin dhe i përziejmë.

3
Pastaj glazurën e hedhim në ndonjë silikon të zbukurimit qe e keni.

4
Ia vendosni përbërësit e zbukurimet dhe e shërbeni.