Tart me çokollatë

Tart me çokollatë

Përbërësit:

3 vezë

3 gota të çajit sheqer

1 gote të çajit qumësht

1 got të çajit vaj vegjetal

1 Pluhur pjekje

3 gota të çajit miell

Përmbi

çokollate sos

1 shllag krem

Hapat

Vezët dhe sheqerin i përziejmë deri sa të bëhet si krem. Qumështin, vajin, miellin, pluhur pjekjën ia shtoni dhe e përzieni mirë me mikser.

Glazurën e përgatitur e derdhim në enën e pjekjës të lyer me vaj, e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius për 30 minuta.

Pas pjekjës ia derdhim sosin e çokollatës, shllag kremim e vendosim në qese, dhe ëmbëlsirës i japim formën e gjylit.

Ju bëftë mirë!