Ja si të përgatisni speca me vezë

Ja si të përgatisni speca me vezë

Përbërësit:

500gr speca,
500gr domate,
1/2 doreza presh,
3 veze,
1 koke qepe,
1/2 luge ereza te perziera,
vaj,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:

Specat i presim ne cope dhe i shtojme ne tiganin me zjarr, i grijme domatet dhe i shtojme ne tigan hedhim kripe dhe piper te zi.

Ne ene te thelle i thyejme vezet shtojme ereza te perziera dhe i rrahim me tel kuzhine.Vezet e rrahura i hedhim ne tigan.

 Satarashin me veze e veme ne pjaten per servirje e zbukurojme me disa qepe te prera ne rrathe ose me diqka tjeter sipas shijes tuaj.