Qofte me kungullesha

Qofte me kungullesha

Përbërësit

4 kungulleshka


gjysme tasi majdanoz


gjysme tasi koper


2 qepë


1 Pluhur pjekje


3 vezë


1 gote qumësht


1 gote miell misri


1 gote vaj vegjetal


1 gote miell


1 gote te çajit Biber i zi

Hapat

I premë në copa të vogla kungulleshat së bashku me përbërësit e tjerë.

Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë dhe i vendosim në tepsinë e lyer me vaj.

I vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius, kungulleshat le të pjekën deri sa të skuqen.

Ju bëftë mirë!