Dyner në petë

Dyner në petë

Përbërësit

10 petë

1 file pule

1 luge te gjelles salcë ose jogurt

gjysme gote te çajit vaj vegjetal

kripë dhe piper i zi

kimnon

kërpudha

spec i kuq

spec i gjelber

kackavall

Hapat

Fillimisht filën e pulës e prejmë në copa të holla ia derdhim përbërësit e tjerë dhe i fërgojmë në tempëraturë të ultë rreth 20 minuta.

Mund ti fërgoni edhe ndaras ose nfund ti vendosni në enë të vogla ndaras.

Në petë i vendosim e vendosim glazurën e përgatitur me file pule dhe përmbia ia hedhim pak kaçkavall të grirë.

İa japim formën e rolës dhe i në tigan i fërgojmë në të dy pjesët.

Ju bëftë mirë!