Ëmbëlsirë me lajthi dhe çokollatë

Ëmbëlsirë me lajthi dhe çokollatë

Përbërësit

3 vezë

1 gotë sheqer

gjysme gote qumësht

1 gotë vaj

1 gotë të çajit lajthia

1 gotë të çajit çokollatë copëza

2 lugë të gjellës kakao

1 vanilje

1 Pluhur pjekje

miell

Hapat

Vezët dhe sheqerin tundëni në një enë, pastaj ia shtoni qumështin e vakët dhe vajin.

Përzierjën ia shtoni miellin, pluhur pjekjën dhe vaniljën.

Brumin e ndani në dy pjesë, njërës pjesë ia shtoni kakaon me lajthi ndërsa tjetrës copëzat e çokollatën.

Fillimishtë e derdhni pjesën me lajthi në enën e pjekjës pastja përmbi ia derdhni pjesën me copëza të çokollatës.

Enën e pjekjës e vëni në furrë për pjekje rreth 30 minuta.

Ju bëftë mirë!