Trafik gjirafash!

Trafik gjirafash!

Jemi mësuar gjithmonë që të dëgjojmë apo të shikojmë trafik makinash. Por një grup turistësh janë përballur me trafik gjirafash.

Ndërsa udhëtonin për në Maasai Mara, Kenia turistët i kanë dalë përpara një tufë më gjirafa që shëtisnin nëpër rrugë.

Gjirafat janë kafshët më të gjata në botë dhe arrijnë të ecin me një shpejtësi prej 60 km/h. Asnjëra prej kafshëve bardhë e zi nuk ka të njëjtën model të njollave në trup./Oranews.tv/