Zyrtare, miqësorja Kosovë - Letoni më 13 nëntor

Zyrtare, miqësorja Kosovë - Letoni më 13 nëntor

Federata e Futbollit e Kosovës ka konfirmuar zhvillimin e miqësores së parë në shtëpi.

"Federata e Futbollit e Kosovës dhe Federata e Futbollit e Letonisë kanë arritur sot marrëveshje për zhvillimin e ndeshjes miqësore ndërmjet Kombëtareve të dyja vendeve. Miqësorja Kosovë – Letoni, do të zhvillohet më 13 nëntor, 2017, në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Kjo do të jetë ndeshja e parë zyrtare që Kosova do ta zhvillojë në shtëpi, pasi ndeshjet e ciklit kualifikues për Botërorin “Rusia 2018”  i ka zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër", thuhet në njoftimin e FFK-së.