Krep pa qumësht

Krep pa qumësht

Përbërësit

2 vezë

3/4 gota ujë

1 gotë të çajit vaj

1 lugë të çajit kripë

1 gotë miell

Hapat

Në një pjatë rrahni vezët pastaj ia shtoni ujin, vajin vegjetal dhe e vazhdoni rahjën.

Së fundmi ia shtoni miellin, kripën, glazurën e tundur mjaftueshëm e vendosni në një plastikë ku e mbyllni me plastikë dhe e vëni në frigorifer të qëndroj rreth 10 minuta.

Tiganin lyeni me vaj dhe e derdhni pak sasi nga glazura e përgatitur.

Ju bëftë mirë!