File pule me kërpudha

File pule me kërpudha

Përbërësit

4 mish i bardhe pule

2 lugë të gjellës vaj

5-6 kërpudha

2 lugë të gjellës qumësht

1 lugë kripë

1 lugë Biber i zi

1/4 tas koper

Hapat

Pulën vendosni në një pjatë duke ia derdhni përmbi qumështin, vajin, kripën, biber e zi.

Pjatën me pulë vendosni në frigorifer të qëndroj rreth 1-2 orë, kërpudhat preni në copa të vogla dhe fërgoni në tigan.

Në të njejtin tigan fërgoni mishin e pulës në të dy anët, pulën e shërbeni me kërpudha dhe koper.

Ju bëftë mirë!