Receta për gurabije

Receta për gurabije

Përbërësit

200 gr miell 

60 gr niseshte

pak kripë

230 gr gjalpë

150 gr miell (dhe niseshte së bashku)

pak sheqer pluhur

Përgatitja

1.Në një enë kombinoni të gjithë përbërësit përveç sheqerit pluhur. Trazojini mirë me dorë. Më pas e mbështillni me një letër kuzhine dhe e vendosni në frigorifer për 1-2 orë.

2.Merrni një tavë dhe e lyeni me gjalpë. Sipër vendosni gurabijet, me një distancë nga njëra-tjetra. Vendosini në furrë për 10-15 minuta.

3.Në fund i shërbeni në një pjatë dhe sipër i shtoni sheqer pluhur. Gurabijet janë gati!