Ja si të përgatisni pankek

Ja si të përgatisni pankek

Përbërësit

2 vezë

1,5 gota qumësht

2-3 lugë të gjellës sheqer

3 gota miell

1 Pluhur pjekje

1 vanilje

1 gotë të çajit vaj

Hapat

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni rreth 10 minuta.

Në tigan e derdhim një lugë vaj dhe fillojmë të derdhim nga glazura e pankekave.

Pankekat i pjekim në të dy anët pas pjekjës mund ti përzierjmë më sos të çokollatës ose eurokrem.

Ju bëftë mirë!