Ronaldo zgjidhet lojtari më i mirë

Ronaldo zgjidhet lojtari më i mirë

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë nga FIFA.

htëpia më e madh në futboll, sonte në Londër në një ceremoni sportive ka bërë përzgjedhjen e më të mirëve të vitit që kemi lënë prapa.

Asi portugez ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë në botën e futbollit, pasi që me Real Madridin ka Ligën e Kampionëve, La Ligën dhe Superkupën e Evropës, kurse me Portugalinë fitoj Kampionatin e Evropian.  

Ronaldo ka fituar garën kundër Lionel Messit te Barcelonës dhe Neymarit te PSG-së.