Reagimi i Messit kur Ronaldo fitoi çmimin ‘Lojtari i Vitit’

Reagimi i Messit kur Ronaldo fitoi çmimin ‘Lojtari i Vitit’

Cristiano Ronaldo e ka fituar për të pestën herë çmimin e FIFA-s për lojtarin më të mirë të vitit.

Në një ceremoni të jashtëzakonshme të organizuar në Londër, Ronaldo ka mposhtur Neymarin dhe Lionel Messin.

Ky i fundit e mori me sportivitet triumfin e Ronaldos, duke e përshëndetur atë, transmeton lajmi.net

Reagimin e Messit e gjeni në fotografinë e mëposhtme.