‘Pom-pom’ trendi më i ri që po çmend Instagramin

‘Pom-pom’ trendi më i ri që po çmend Instagramin

2017 ka qenë pa dyshim viti ku janë shfaqurë trende të çuditshme, të cilat janë përqafuar nga një numër i madhë njerëzish.

Çudia më e fundit vjenë në fushën e kozmetikës dhe është bërë e famshme më parë në Instagram, ku shumë make up artiste e kanë pëlqyer dhe kanë vendosur ta përdorin në përditshmërinë e tyre.

Ky trend ka të bëjë më shumë me produktet artizanale rreth fytyrës, të cilat kombinohen me ngjyrat e make up-it dhe i japin personit një pamje mjaft magjike.

Ato quhen Pom pom dhe janë disa materiale gëzofi me shumëllojshmëri ngjyrash të cilat vendosen rreth syve ,vetullave dhe buzëve.
Kjo risi ka filluar të përhapet shumë në vendet perendimore dhe me siguri brenda vitit 2018 që të gjithë do e përdorin në fytyrën e tyre.

Madje dhe ju mund ta provoni pasi është dicka shumë e lehtë për tu bërë,gjithçka që ju duhet është disa ‘pom pom’ materiale gëzofi në topa të vegjël dhe pak ngjitës për ti vendosur ku të doni në fytyrën tuaj./L.R/Bota.al/