Tiranë, arrestohet 44 vjeçari pasi dhunoi gruan

Tiranë, arrestohet 44 vjeçari pasi dhunoi gruan

Një 35-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës për armëmbajtje pa leje dhe dhunë në familje.

Në pranga u vu Çlirim Lami, 44 vjeç, banues në fshatin Mazrek Tiranë.

“Rreth orës 20:00, në fshatin Mazrek, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike, duke i shkaktuar dëmtime bashkëshortes së tij, A.L., 35 vjeçe, banuese në fshatin Mazrek, Tiranë, së cilës ju plotësua kërkesë - padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëherëshme”, sqaroi policia.

Pas kontrollit të ushtruar në banesë iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale:

1 (një) armë zjarri gjysmë automatike me nr: 10343718

73 (shtatëdhjetë e tre) copë fishekë model 54, kalibër 7.62 mm

69 (gjashtëdhjetë e nëntë) copë fishek model 56, kalibër 7.62 mm

2 (dy) krehëra fishekësh.

Materialet për këtë shtetas i`u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit", dhe "Dhuna në familje", parashikuar nga nenet 278, dhe 130/a e Kodit Penal./Oranews