Ja si të pergatisni torte tortili

Ja si të pergatisni torte tortili

Përbërësit

3 pete milfoj

1,5 gota qumësht

1 lugë të gjellës miell

1 lugë të gjellës nisheste

1 lugë të gjellës vanilje

4 lugë të gjellës sheqer

Hapat

Qumështin, miellin, nishestën, sheqerin e derdhni në një tenxhere, tenxherën e vëni në zjarrë për zierje rreth 2-3 minuta , duke e përzier vazhdimishtë.

Pas largimit të tenxherës nga zjarri ia shtoni vaniljën dhe e përzieni kremin.

Milfojat i preni në copa të holla dhe i rëndisni në tepsi, tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15-17 minuta.

Pas pjekjës së milfojave ia vendosni kremin dhe ia japni formën e rrumbullakët.

Milfojave përmbi ia derdhni pluhurin e lajthisë.

Ju bëftë mirë!