Sallatë buke italiane

Sallatë buke italiane

Përbërësit

450 gr bukë (e copëtuar me dorë në përmasa të trasha që përshtaten me tosterin)

1 thelpi hudhër (i qëruar dhe i përgjysmuar)

1/2 filxhan domate (të thara në diell, të paketuara në vaj)

2 domate (mesatare, pa fara dhe të copëtuara)

1/4 filxhan qepë e kuqe (të prera hollë)

1/4 filxhan vaj ulliri (ekstra i virgjër)

2 lugë gjelle lëng limoni (i shtrydhur, i freskët)

1/2 lugë çaji kripë (e papërpunuar)

1 lugë çaji piper i zi (i vrazhdë)

1/4 filxhan majdanoz (i copëtuar)

2 lugë gjelle majdanoz

Përgatitja

1.Përdorni një tostier për të thekur fetat e bukës. Ndërsa tostieri është ende i ngrohtë, fërkoni të dy anët e çdo fete me anën e prerë të hudhrës.

2.Vendoseni tostierin mënjanë të ftohet. Fërkoni me anën e prerë të hudhrës të gjithë brendësinë e një tasi të madh. Hidhni pjesën e fundit të hudhrës.

3.Prisni imët domatet e thara në diell. Grini domatete thara me vajin e të tyre në dërrasë gatimi dhe hidhini në tas.

4.Shtoni përbërësit e mbetur, me përjashtim të pak majdanozi që do të ruhet për garniturë. Trazojini që të përzihen mirë.

5.Përdorni një thikë buke për të prerë tostën në kube prej 3 cm. Shtoni tostën në tas. Përziejini të gjithë përbërësit për disa minuta, në mënyrë që domatettë shypen në bukë, që ajo të thithë të gjitha shijet. Shijojeni.

6.Shtoni pak më shumë kripë dhe piper nëse dëshiruar. Zbukurojeni me majdanozin e mbetur dhe shërbejeni.